to2sp

TO2SP

to2spWreszcie lecimy!

Po trudnym poszukiwaniu alternatyw, udało nam się zarezerwować loty dla całej polskiej grupy
na trasie Berlin-Saint Barts. Loty nie są tak wygodne, jak przedtem, ale co najważniejsze, jak przyjeżdżamy na miejscu ze wszystkimi wieloma częściami bagażu, bez jakichkolwiek opóźnień lub utraty bagażu.

wylatujemy 14 listopada, o jeden dzień wcześniej niż pierwotnie planowaliśmy, przelatując przez Paryż i Gwadelupę, lądując w St. Barts w godzinach porannych 15 listopada. Całkowity czas trwania podróży to 53 godziny. Jest to podobne do naszego długiego powrotu z VK9X kilka lat temu. Punktem krytycznym naszej podróży będzie transfer z lotniska Roissy Charles de Gaulle na lotnisko Orly w Paryżu, które znajduje się po przeciwnej stronie południowej miasta. Mamy tylko 3 godziny na to lotnisko, w tym pobieranie bagażu.

Ponieważ nasza licencja jest ważna od 16 listopada w 0000 UTC (godzina lokalna w lokalu), co daje nam cały dzień komfortowe instalowanie i dostrajanie anten. Najprawdopodobniej wykonamy próbne łączności 15 listopada, korzystając z naszych indywidualnych znaków (FJ / home call).

Przebadaliśmy już i spakowaliśmy wszystkie nasze anteny, sprzęt radia i komputery, które będą używane podczas naszych DX wyprawy Komputery mają zainstalowane całe oprogramowanie do rejestrowania i sieć jest skonfigurowana.

Zarezerwowaliśmy hotel w Berlinie na nasz pierwszy nocleg i jeden w Pointe-à-Pitre w Gwadelupie na drugą noc. Dokonaliśmy również płatności za nadbagaż (ponad 100 kg) we wszystkich lotach.

Nasze QSO będą przesyłane codziennie do CLUB LOG a także mogą być śledzone w czasie rzeczywistym z naszej strony internetowej przy użyciu QSO Director http://www.qsodirector.com/event/to2sp/. QSO w zawodach CQWW CW DX nie będą przesyłane ani śledzone w czasie rzeczywistym podczas zawodów zgodnie z zasadami CQWW. Będziemy również na 6 m przy użyciu emisji cyfrowej FT8. To daje nam okazję, aby QSO w tym pasmie, które w przeciwnym razie byłoby mało prawdopodobne w tej części roku z Karaibów. W tym celu zbudowaliśmy 3el VDA antena na 6m, jest bardzo lekka, a nasze testy wykazują zaskakująco dobre wyniki. Będziemy zwracać szczególną uwagę na 160m, ponieważ z naszej wiedzy popyt na FJ jest największy w tym pasmie. Będziemy również aktywni długą i krótką drogą do JA i Dalekiego Wschodu, ponieważ jest to trudna droga propagacji, a FJ jest bardzo poszukiwana (37 miejsce w liście najczęściej zadawanych pytań w Club Log dla Azji).

Do zobaczenia wkrótce w pileupach!

Włodek SP6EQZ

Dodaj komentarz

EnglishSpainItalyChinaFrenchGermanCzechRussia